БІНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВЧТЕЛІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

БІНАРНЕ РАЙОННЕ МЕТОДИЧНЕ ОБЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИКИ І ХІМІЇ
 ПЛАН

Тема: «Формування інтеграційного підходу до методики викладання споріднених тем з фізики та хімії»

Мета : показати ефективність використання методів однієї науки в інших для вивчення різних обєктів та використання різнми предметами однієї  научної теорії;
Визначити серед принципів і законів з фізики та хімії фундаментальних закономірностей, які можна використати як основу інтеграції змісту навчання предметів природничого циклу.
Відстежити творчі риси та компетентність вчителів щодо формування інтеграційного підходу до навчально-виховного процесу.

Проблема: Удосконалення методичної роботи, фахового рівня вчителів природничого циклу в умовах інтегрованого підходу навчання.

Завдання:
- cформувати комплексне вивчення різними науками одного й того ж обєкта (проблеми);
- визначити ефективні методи і форми роботи для учнів в процесі інтеграційного навчання на уроках фізики та хімії;
- проаналізувати вибір власних ефективних форм і методів роботи на уроці для поліпшення якості навченності учнів та практичного спрямування;
- створити умови для обміну досвідом напрацювань, педагогічних знахідок.

Актуальність: розробка елементів педагогічної діяльності, спрямованих на поєднання  інтелектуальних предметних знань з їх практичним використанням.
Форма проведення: методичний ринг, захист авторських проектів і розробок.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Шляхи реалізації проблемної теми
 І  етап  
рівень компетентності з визначеної теми, стану навчально-виховного процесу.

Форма  роботи: презентація обміну досвіду.

А) Презентація теми з фізики «Теплові явища» 7 клас
                                                 Вчитель : Ворона В. Г. – вчитель-методист;
Б) Презентація теми з хімії «Теплові явища» 7 клас
                                                 Вчитель : Симоненко С. Г. – вчитель-методист;

В) Заповнення інтегрованих таблиць


ІІ етап
Конструювання ефективних моделей педагогічного процесу. Використовуючи запропоноваені форми, методи роботи скласти проект інтегрованого уроку з теми: «Теплові явища» - 8 клас. Враховувати когнітивну сферу учнів індивідуальний підхід, практичне застосування нових ідей, що передбачає оволодіння вчителями практичних вмінь, творчу трансформацію нових ідей у власну методичну систему


 Форма роботи:  робота в мобільних міні групах.

ІІІ етап
    Захист моделей інтегрованих уроків з викорастанням тих форм і методів, які вважаються раціональними при вивченні споріднених тем з фізики та хімії. Аргументувати вибір засобів та принципів навчання на уроках при викладання заданої теми.
Форма роботи: захист творчих робіт


ІV етап
Вироблення методичних рекомендацій щодо використання раціональних та ефективних форм роботи при викладанні споріднених тем з фізики та хімії.
Рефлексія. Фнкета зворотного звязку.




РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИ СТВОРЕННІ МОДЕЛІ ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ


В процесі роботи  над створенням моделі уроку пропоную звернути увагу увагу на:

Напрями міжпредметних взаємозвязків:

1. Використання понять, які були сформовані під час вивчення іншого предмета.

2. Системного використання понять під час вивчення свого предмета, які були сформовані під час вивчення інших предметів.

3. Подальший розвиток понять, які були сформовані під час вивчення іншого предмета.

4. Систематизація та узагальнення понять, з якими учні ознайомились на уроках з різних предметів.

Правила роботи в групі:

1. Зацікавленість усіх учасників групової роботи в спільному результаті, що сприяє співробітництву та взаємодопомозі.

2. Залучення потенціалу кожного учасника до спільної праці.

3.Вислуховувати думки кожного члена групи.

4. Презентувати роботу можуть всі члени групи

5. Узгодити всі дії групи й прийняти єдине рішення.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНОГО ПІДХОДУ ДО НАВЧАННЯ З ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН


1. Спрямовувати оперативні цілі на те, щоб сформувати у учнів інтегровані знання, для того щоб вони:

- знали  закономірності, методи пізнання природи, принципи і проблеми її охорони;

- розуміли місце природничих наук серед інших наук, значення біологічного розмаїття, зв'язок між природними і суспільними процесами;

- уміли використовувати природничі закономірності, застосовувати методи пізнання, вмів поставити й розв’язати проблему, планувати і здійснювати спостереження, експеримент тощо;

- застосовували теоретичні знання для узагальнення, систематизації, прогнозування;

- уміли пов’язувати здобуті на уроці знання з повсякденним життям, користуватися різними джерелами інформації й оцінювати достовірність біологічної інформації;

- відповідально ставилися до власного здоров’я і довкілля, перебував у гармонії з природою, відповідально ставився до охорони навколишнього середовища.

2. Впроваджувати розвивальні завдання, які передбачають розвиток особистості школяра і доцільно формулювати у такий спосіб:

- сприяти розвитку мислення (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення);

-         розвивати уяву, увагу, пам’ять, пізнавальні інтерес і самостійність.

3. Структура інтегрованих уроків відрізняється від звичайних уроків:

- граничною чіткістю, компактністю, стислістю навчального матеріалу;

- логічною взаємозумовленістю, взаємозобов’язаністю матеріалу інтегрувальних предметів на кожному етапі уроку;

- великою інформативною ємністю навчального матеріалу, використовуваного на уроці.

Комментариев нет:

Отправить комментарий